Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Kategóriák / Termékek

Mit kell tudni a Ryanair kézipoggyász méretekről?

Utazások alkalmával sokszor felmerül az a kérdés, hogy a repjegy tartalmaz-e feladott poggyászt vagy csak kézipoggyásszal utazhatunk, ha nem fizetünk plusz díjat. A nemzetközi járatoknál a legtöbb esetben ez benne van az árban, azonban a fapadosok esetében bizony csak akkor adhatunk fel plusz bőröndöt, ha azért külön fizetünk. A Ryanair kézipoggyász mérete nagyjából hasonlít a többi fapados légitársaságéhoz, de azért minden tekintetben vannak eltérések, mégha nem is számottevőek.

Ebben a cikkben eláruljuk, hogy mire számíthat az, aki ezzel a fapados légitársasággal utazik Európán belül.

Poggyász kisokos

A keményfalú kabinbőröndök esetében fontos tudni, hogy csak bizonyos méretig vihetjük fel őket a fedélzetre. Ha ezt átlépjük vagy feladottként jöhetnek velünk, vagy pedig büntetést kell fizetnünk érte. 

Általánosságban elmondható, hogy minden viteldíj tartalmaz egy kisméretű kézipoggyászt, amit felvihetünk a gépre. Ilyen a kézitáska vagy a laptoptáska, de csak 40x20x25-cm-es méretben. Ennek el kell férnie az előttünk lévő ülés alatt. Amennyiben valakinek további poggyászra van szüksége, az többféle lehetőség közül választhat.

A Ryanair kézipoggyász méretek

A légitársaság lehetőséget ad arra, hogy egy hátizsák vagy laptoptáska mellett mást is felvigyünk a gépre. A Ryanair kézipoggyász mérete 40x20x25 cm-es, ami minden jegyhez jár ugye, de aki elsőbbségi beszállást választ, annak lehetősége van egy 10 kg-os, 55x40x20-as méretű poggyászt is felvinnie a fedélzetre. 

Ezt a felső tárolórekeszben kell tartani. Ezenkívül maga az elsőbbségi lehetőség azért is jó, mert így elsők között szállhatunk fel a gépre, mindezt a kapunál kialakított elsőbbségi beszállási sor segítségével.

Mi a helyzet a feladott poggyásszal?

Ott van továbbá az is, ha nem elég nekünk az említett méret, akkor már plusz díjat kell fizetni azért, hogy feladott poggyászt vihessünk magunkkal. Ez lehet egy 10 kg-os bőrönd, amit a foglalásunkkor adhatunk hozzá. 

A poggyászokat még a biztonsági ellenőrzés előtt le kell adni a repülőtéri jegy- és poggyászkezelő pult mellett, amik aztán a poggyásztérben lesznek elhelyezve. Leszállás után vehetjük át őket, de ebben az esetben egy kicsit várni kell még az érkezés helyszínén.

Hasonlóan a 20 kg-os feladott poggyászhoz, amit szintén már a foglaláskor hozzá tudunk adni a jegyhez. Minden utas azonban maximum 3 db 20 kg-os plusz poggyászt vásárolhat magának. Ennél többre nincsen lehetőség.

Mit tehetünk akkor, ha csecsemő is utazik velünk?

Azzal minden légitársaság tisztában van, hogy a csecsemővel való utazás stresszes, ezért lehetővé teszik, hogy gyermekenként 2 darab babafelszerelést ingyen szállíthassunk. Ezzel teszik még zökkenőmentesebbé az utazást. 

A webáruházunkban kapható gyermek bőröndök azonban poggyásznak minősülnek, ezért fizetni kell értük. A csecsemők (8 napostól 23 hónapos korig) esetében nem jár fedélzeti engedélyezett poggyász. Felnőttek ölében utazó kicsik esetében maximum egy 5 kg-os, 45x35x20 cm-es pelenkázótáska lehet nálunk.

Milyen sportfelszerelés jöhet velünk?

Végül a sportfelszerelések. Amennyiben belefér a fedélzeti engedélyezett poggyászba, abban az esetben magunkkal vihetjük. Ami nem fér bele, mert túllépi azt, akkor annak vagy külön jegyet kell venni és magunk mellé tenni vagy mehet a poggyásztérbe plusz díj ellenében. Ez lehet horgászbot, golfütő, szörfdeszka, snowboard, síléc, de tulajdonképpen szinte bármi, ami nem használható fegyverként.