Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Kézipoggyász méretű gurulós bőrönd

Kézipoggyász méretű gurulós bőrönd

Minden légitársaságnál más és más a megengedett kézipoggyász méret, attól függően, hogy mit határoznak meg a számukra elfogadottnak. Ennek az egyetlen hátránya, hogy minden utunk előtt utána kell nézni az éppen aktuális előírásoknak, hogy naprakészek legyünk.

Aktuális kézipoggyász méretek

Röviden összefoglaljuk, hogy melyik társaságnál mik az elvárások, így a legnépszerűbbeket egy helyen megtalálhatjuk. A WizzAir esetében a kézipoggyász mérete maximum 55x40x23cm és maximálisan 10 kg súlyú kézipoggyász. Ez azért nem egy elhanyagolható méret. A RyanAir kicsit rugalmasabb kézipoggyász ügyben, náluk a kézipoggyász együttes tömege kell, hogy 10 kilogramm legyen, amiből az egyik vihető csak fel a gépre, a másik ingyenesen feladható. Az egyik 55 x 40 x 20cm, a másik 30x20x20cm lehet.

Az EasyJet is elég népszerű légitársaság, ahol a megengedett, fedélzetre felvihető kézipoggyász 56 x 45 x 25cm. A Lufthansa esetében 55 x 40 x23cm nagy lehet a kézipoggyász, hasonlóan a WizzAirhez, bár itt nincs súlykorlát. Az Airfrance esetében ugyanez egy 55 x 35 x 25cm méretű keretet jelent. Ezek a kézipoggyászok a legtöbb esetben bőröndök, amik beleférnek a reptereken felállított ellenőrző keretbe, de akad köztük sporttáska és kisméretű utazótáska egyaránt.

A leggyakrabban használt kézipoggyász méretű gurulós bőröndök lehetnek kemény, puha, valamint szövet borításúak egyaránt. A kemény borításúnak az az előnye, hogy nem lehet összenyomni, így a benne lévő értéktárgyak is épségben maradnak. Ritkán horpadnak, de megsínylik ha nem bánnak velük kesztyűs kézzel, valamint megkarcolódhatnak.
A puha borításúakat addig tudjuk pakolni, míg a cipzár engedi, bár itt is érdemes szeme lőtt tartani a súly és méretkorlátot. Ha nem fér bele a keretbe, vagy nehezebb a meghatározottnál, akkor van rá esély, hogy a helyszínen újra kell pakolni az egészet, ami rendkívül kellemetlen és időigényes.

A szövet borítású bőröndöknek nagy előnye, hogy formázhatóak, tehát a reptereken ezeket kedvelik a legjobban, mivel kedvükre gyömöszölhetik, hogy minden csomag beférjen. Vidám mintáiknak is köszönhetik népszerűségüket, valamint ebből kifolyólag nem feltétlen tucatbőröndök. Hátránya, hogy nem szabad benne törékeny dolgot szállítani, mivel könnyen összetörhet a fentieknek köszönhetően.

A bűvös kerekek

Nem ejtettünk szót még a gurulós bőrönd kerekeiről, bár ez is egy nagyon kényes és lényeges szempont. Attól függően, hogy mit szeretünk, választhatunk 2, illetve 4 kerekű bőröndből. Ha kényelmesebb az, hogy magunk után húzzuk a bőröndünket, akkor a 2 kerekűeket fogjuk szeretni. Ezeket úgy találták ki, hogy a két keréken legyen a terhelés, tehát ennek megfelelően vannak megerősítve. Ilyen például a Bordó Kabin Bőrőnd 38×55×20cm, ami tökéletesen megfelel a WizzAir méretezésének, jól pakolható és igazán strapabíró.

A 4 kerekű bőröndöket azoknak ajánljuk, akik inkább maguk mellett terelgetik a bőröndöt, és mellőzik a 2 keréken való húzást. Ez azért is fontos, mivel, ha ezzel próbálkoznánk, könnyen előfordulhat, hogy a terhelt kerekek kitörnek, deformálódnak.

Ha bővebb információt szeretne, vagy csak segítségre van szüksége az ideális bőrönd megtalálásához, keressen minket bizalommal!