Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Milyen gurulós bőröndöt vegyek?

Aki utazásra adja a fejét, annak jól meg kell gondolnia, hogy milyen bőröndöt is választ útitársául, mivel praktikus, ha nem a csomagokkal való kellemetlenségekről szól az út.  Puha, kemény? Szövet vagy kemény fedeles? 2 vagy 4 kerekű? Ezekben a kérdésekben próbálunk segítséget nyújtani ma.

Puha szövet vagy kemény fedeles?

Az oldalunkra érkezve csak kapkodhatod a fejed a kínálat láttán, de a döntés nem könnyű.
Jó, ha tudjuk, hogy milyen élethelyzetre keresünk bőröndöt, mert ahogy megszokhattuk, ez sem mindegy. Nézzük rögtön a külső burkolat kérdését.

A puha, szövet borítású bőrönd akkor praktikus, ha például alacsony súlykorlát van megadva a repülő, mivel az ilyen bőröndök átlagosan 3 kilót nyomnak. Az sem egy utolsó szempont, hogy a puha bőröndöt addig tudod pakolni, míg össze tudod húzni a zipzárat, tehát sokkal jobban meg lehet tömni, mint egy keményfedeleset. Előnye még, hogy kis helyre is befér, habár a ruháid valószínűleg gyűröttebbek is lesznek, és ha lehet, ne tegyél bele törékeny tárgyat, mert nem biztos, hogy épen marad.

A keményfedeles bőrönd általában jobban bírja a kiképzést, kevésbé gyűrődnek a ruhák benne, valamint a törékeny dolgok is nagyobb valószínűséggel érnek célba épen. Ilyen keményfedeles bőrönd például a Leonardo Da Vinci 66x42x25 cm bőrönd, melynek további előnye, hogy nem ázik át egy esetleges esőben történő átpakolás alatt, ami nem feltétlenül mondható el a szövetborítású társairól.  Hátránya, hogy ez kicsit nehezebb, valamint igaz, hogy nem lehet összenyomni, de a borítás sérülhet, horpadhat, akár polikarbonátból készül, akár műanyagból.

2 vagy 4 kerék?

A kerekek száma akkor mérvadó, ha már tudod, hogy húzni szeretnéd magad után a bőröndöt, vagy szépen magad mellett terelgetni. Ez azért fontos, mert 2 kerékű bőrönd esetén a kerekek a folyamatos, teljes súlyú terhelésre vannak kiképezve, vagyis a teljes súly a 2 kerékre összpontosul. Ezért van, hogy a 4 kerekű bőröndöket nem szabad 2 keréken húzni, mert azok gyengébbek, hiszen az adott súly négyfelé oszlik a helyes használat esetén, így húzáskor azok beragadhatnak, eltörhetnek. A 4 kerekű bőröndöt magunk mellett kell gurítani, a jobb darabokkal még teljes súly mellett is 2 ujjal elbírsz, könnyű velük manőverezni, lágyan siklik mellettünk. A tartós bőröndkerék nagyobb méretű, masszív műanyagból készül és a borítása gumis. Jól nézzük meg vásárláskor, hogy a keréknek funkciója van-e a választott bőrönd esetében, vagy esetleg csak díszítésként lett odabiggyesztve.

Ki kell térjünk a legtöbb bőrönd leggyengébb pontjára, ami a fogantyú. Ha tartósat szeretnénk, akkor mindenképpen két rúddal csatlakozzon a táskához, mert akárhonnan nézzük, ezen van a táska teljes súlya, ha nem gurítjuk, hanem cipeljük. Nem utolsó sorban a reptéri dolgozók is ennél fogva mozgatják a táskákat, nem éppen kíméletesen.

Zár tekintetében a zipzár nagyobb mozgásteret enged, míg a csatos zárási mód biztonságosabb, jobban védi értékeinket.

Árak

Árak tekintetében itt különösen érvényesül a drágább jobb minőségű elv, de vagyonokat nem kell költenünk egy táskára, hiszen számos cég már 2-3 éves garanciát vállal a legtöbb termékükre. Ilyen például a Gabol, akinek a táskái amellett, hogy kedvező áruak, sok színben és jó minőségben érhetőek el. A Roncato pedig egy nagyon magas minőséget képvisel, ami megmutatkozik abban is, hogy egyes termékeikre 10 év garanciát vállalnak.