Kategóriák / Termékek

Bőrönd csomagolási tippek

Sokan elkövetik azt a hibát utazás előtt, hogy egy hónapra való cuccot visznek 1-2 hét nyaralásra. Természetesen van a másik véglet, bár ez elég költséges, aki nem csomagol sok ruhát, - mondhatni semmit - és mindent az adott helyen szerez be magának. Vajon melyik a jobb?

A mindent becsomagoló típus

Az egyik típus legszívesebben mindent magával vinne az utazásra, bár ettől olyan érzés lehet mintha el sem utazna, hiszen ott is a jól megszokott tárgyai veszik körül. Ő az, aki minden napra több váltás szettet visz magával, hátha azok közül támadna kedve választani. Pedig valljuk be, mosógép mindenhol van, nem baj, ha ki kell mosnunk a ruhánkat, mert így jóval olcsóbban és kevesebb poggyásszal utazhatunk el.

Mindent ott vevő típus

Ez egy eléggé költséges utazási felfogás, hiszen minden ruhát az adott helyen beszerezni, nem éppen pénztárcabarát. Ők többnyire az ott megvásárolt cuccokat vagy otthagyják, vagy ajándékozási mániájuknak hála, esetleg a szálloda személyzete gazdagodhat pár értékes ruhadarabbal. Mivel ahogy odamegy, minimális csomaggal, ugyanennyivel távozik is, hiszen nem is lenne hova elpakolni a ruhákat.

Arany középút

Mint mindenben, itt s meg kell találni az arany középutat, ami nem jár túl sok poggyásszal, de nem is túl költséges. Éppen ezért összegyűjtöttünk pár csomagolási tippet arra az esetre, ha a fentiek egyikébe sem tartozunk, vagy nem akarunk tartozni.

  1. Mivel általában minden légitársaságnál van egy meghatározott kézipoggyász súly és méret, ebbe mindenképp célszerű beleférni, mert a reptéren kifejezetten macerás kipakolni, újracsomagolni. Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg feladott poggyászként szeretnénk, annak igen erős anyagi vonzata van.
  2. Ugyanannyi cucc kell 2-3 napra, mint pár hétre, hiszen, mint már említettük a szállások jelentős részén van mosógép, de ha nincs, akkor a közelben tuti van mosoda. Érdemes inkább ebben gondolkodni, mint telepakolni a táskát felesleges dolgokkal. Persze vannak olyan darabok, amik nélkül nem élet az élet, mint fehérnemű, néhány póló (4-5 db bőven elég), egy pulóver, hosszú nadrág, esőkabát, vékony ruha, ha meleg van és a legfontosabb, plusz egy pár cipő. Véssük az eszünkbe, hogy mindenképp vigyünk egy váltócipőt, hiszen bármi történhet, ha ott kell újat beszerezni, az minden lesz csak kényelmes nem.
  3. Úti okmányokból lehetőleg legyen nálunk egy másik váltás, például útlevél és személyi igazolvány, amit semmiképp nem csomagolunk egy táskába, hiszen, ha az egyik eltűnik, még mindig ott a másik. A szállásunk adatai is mindenképp legyenek nálunk egy PAPÍRON, mivel a telefon tuti akkor adja meg magát, amikor szükség van rá, így még a papír alapú térkép sem egy utolsó szempont. Elhisszük, hogy a Google Maps mindenhová elvisz, de sajnos, ha lemerül, nem sok haszna van.
  4. Saját pipere dolgok, sampon, arclemosó, naptej. Apróságok, de ha külföldön kell megvenni, az megint csak nem költséghatékony és nem is biztos, hogy van a bőrtípusunknak megfelelő.
  5. A legfontosabbak a gyógyszerek, hiszen a fejfájás mindenhol fáj, balesetek esetén is jól jön a fertőtlenítő, nem is beszélve egy kiadós hasmarsról. Ugyanígy hasznos és kellő dolog egy jó minőségű, sok felszereléssel rendelkező bicska. Olló, kés, dugóhúzó, körömcsipesz, hiszen ezek mind megkönnyíthetik a dolgunkat a mindennapok tekintetében.

Talán sikerült egy kis támpontot adnunk az utazáshoz, hogy semmi hasznos ne maradjon otthon és ha lehetőség van rá, csak olyan dolgot vigyünk amire szükség is van. Ha pedig úgy érzed, hogy további csomagolási tanácsokra lenne szükséged, fordulj bizalommal munkatársainkhoz.

Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.